עכבר

הדברה אקולוגית – מה לגבי עכברים?

כל מה שרציתם לברר על הדברה אקולוגית 

יותר ויותר אנשים בימינו נעשים מודעים לכך שההדברה הינה הליך שעשוי להיות מסוכן ביותר, ולא רק עבור היצורים שכנגדם מתבצעת ההדברה. הדאגה העיקרית של אנשים רבים כיום נובעת מהעובדה שהיו לא מעט מקרים שבהם ילדים קטנים וחיות מחמד נפגעו גם הם מתהליך ההדברה, בגלל שימוש במינון לא נכון או התנהלות לא נכונה במהלך ההדברה. בנוסף, מחקרים רבים שנעשו לאורך השנים גילו נזקים מצטברים משמעותיים שנגרמים עקב שימוש בחומרי הדברה כימיים שונים. יתר על כן, לא תמיד ניתן לעמוד בצורה מדויקת את הנזקים שיגרמו לאדמה, לאיכות הסביבה וגם לבריאות הסובבים לאורך השנים, בעיקר לאור העובדה שהדברה אינה תהליך שנעשה פעם אחת, אלא עבודה קבועה ומתמשכת שיש לבצע לפרקים. לדוגמא, כיום רבים עושים הדברה כנגד עכברים לפני הקיץ.

עכבר
עכבר

כיצד הדברה אקולוגית נכנסת לתמונה?

ישובי הארץ השונים מאופיינים כאזורים המלאים  משפחות בעלות ילדים קטנים בגילאים שונים. כמו כן, מדינת ישראל דואגת  לשפר את איכות החיים והאקולוגיה שלה באופן קבוע, וישנה היום מודעות גבוהה לבריאות ולשמירה על איכות הסביבה. הבחירה בהדברה אקולוגית משרתת את שתי המטרות האלה בצורה נעלה ביותר. הרעיון שמאחורי הדברה זו הינו למגר את הצורך במרכיבים כימיים חזקים, עוצמתיים ולרוב פוגעניים, והחלפתם לחומרים מתוחכמים יותר, שמשיגים את אותה המטרה – אך בשימוש בחומרים לא מסוכנים לכולם. למשל, על מנת להרחיק סוגים מסוימים של מזיקים, מספיק ליצור אלמנטים ש”דוחים” אותו. לא תמיד מדובר באמצעי אגרסיביים. ניתן דוגמה מעשית לגישה זו: במקום לנסות להבריח יונים באמצעים אגרסיביים, הריסת הקנים שלהם ושבירה של ביצים (מה שדומה לרצח), ניתן למנוע את קינונם מלכתחילה באמצעות מיקום של דמות המדמה יונה באזור שבו הם אוהבים להתמקם. היונים יראו שהמקום “תפוס” וימשיכו הלאה. פשוט, לא אגרסיבי ולא פוגעני – ולא דורש שימוש בחומרים מסוכנים. העכברים לדוגמה בימינו נהיו חלק מחיות המחמד בבית  אך עכברים אלו עוברים תהליך של גידול עכברים במיוחד למטרה זו אבל ישנם סוגים של עכברים אשר הם מזיקים לסביבת מגוריהם כמו במקרים שקרו בעבר  שתינוק הותקף במיטתו על ידי עכבר ישנם כמה שיטות ללכידת עכברים בשיטה האקולוגית משתמשים במכשירים אלקטרוניים מיוחדים על מנת לבצע הדברת עכברים.

עכבר
עכבר

כיצד מוצאים הדברה אקולוגית ?

תחום זה של הדברה אקולוגית מתפתח בימים אלה בקצב מהיר ביותר. זה אומר שכל חברה שבשירותיה תבחרו צריכה להיות מעודכנת בחידושים האחרונים בתחום ולספק את כל שיטות ההדברה וההרחקה הקיימות והמוכרות כיום. חברה מעודכנת ואיכותית שמסוגלת להעניק שירות איכותי בכל עת, תמיד דואגת לשדרג את שיטות ההדברה האקולוגית הקיימות לרשותה. כמו כן, חשוב מאוד שכל העובדים של החברה יהיו בעלי ההכשרה המתאימה, וכל המוצרים – מקוריים ובעלי תווי תקן של המשרדים הרלוונטיים.

על כל סוגי ההדברות למיניהם ניתן ללמוד באתר: המדבירים.net

עכבר עם גבינה
עכבר עם גבינה